Makaleler
En Hızlı İngilizce Öğrenme

Reklam deryasına dönüşmüş internet sitelerinin yanında, yöresinde;  Kolay İngililzce, Hızlı İngilizce, Çabuk İngilizce gibi reklamları görür durursunuz. Hemen heyecanlanıp tıklarsınız, hatta bazılarımız bu setleri satın alırız veya bu kurumlara kayıt yaptırırız. Ancak açıkça belirtmek isteriz ki, Hızlı İngilizce, kolay İngilizce gibi iddiaların, hızlı zayıflama, yiyerek zayıflama gibi iddialardan büyük bir farkı yoktur. Zira bu işin bir hilesi veya kolaylığı bu kadar kolay sağlanabiliyor olsaydı, herkesten önce dillerini bütün dünyaya yaymaya çalışan İngiliz Kraliyeti herkesten önce davranır ve bunu dünyaya ücretsiz biçimde yayarlardı. Ne yazık formül bu denli basit değil.  Bilinç altı eğitim yöntemleri, uyurken İngilizce öğrenmek gibi eğitim metotlarının hiçbir bilimsel geçerliliği olmadığını önemle belirtmek isteriz.

Her eğitim programında olduğu gibi, İngilizce eğitiminde de evrensel programlar; müfredatlar bulunmaktadır. Bu müfredatlar eğitimin en doğru ve yeterli biçimde verilmesini, bunun yanında en hızlı biçimde verilmesini sağlamaya yöneliktir. Ama hiç birisinin “kolay” olma iddiası yoktur. Hiçbir eğitim dalı kolay değildir. Kaldı ki yabancı dil gibi, hayatınıza bambaşka boyut kazandıracak bir yetiyi kazanmanın kolay olabileceğini iddia etmek oldukça yanlış olacaktır. Bu yönde teknik geliştirmiş olanların ise, bazı kısa yolları kullanarak önemli sayılabilecek; kısa vadede ortaya çıkmayıp, uzun vadede elzem olabilecek verileri atlayıp, gündelik ihtiyaca yönelik bir yabancı dil eğitimi sundukları da kuvvetle muhtemeldir.

Modern şehir yaşantısında, İngilizcenin toplamının %10’luk bir kısmı kullanılır. Gerek kelime derinliği, gerekse gramer özellikleri bakımından son derece sığ, ama kitabına uygun biçimde size sunulan Kolay, hızlı ve sihirli İngilizce aslında tam anlamıyla ilüzyondan ibarettir. Zira insan kapasitesinin senelerce denenip sınırlarına uygun biçimde kabul edebileceği verileri içeren müfredatlar zaten olabilecek en yüksek hıza sahiptir. Elbette Bu müfredatlar hiçbir konuyu atlamadan tam anlamıyla yeterli bir eğitim vermeyi amaçladığından, daha uzun ve daha yorucu bir süreç olmaları da normal kabul edilebilir.

Sonuç itibariyle, hileli hiçbir yöntemden fayda görmeniz mümkün değildir. Eğitim kurumlarının size sunduğu programlar Amerika ve İngiltere ekollerinin tavsiye ettiği eğitim programlarıdır ve olası hızlı öğretim programları eğitim kurumlarınca müfredata derhal dahil edilmektedir. Bakanlık denetimindeki eğitim kurumlarına bu konuda güvenebilirsiniz. Hangi kurum en iyi ve hızlı olmayı istemez ki?


english park
Türkiye'nin EN İyi, EN Kaliteli ve EN Güvenilir İngilizce, Almanca, İspanyolca, Rusça, Türkçe, Toefl, Yds, Sat, Ielts, Gmat, Proficiency, Pte, Toeic Kurs Merkezi...

İletişim Bilgileri

  • Şirinevler Meydanı Meriç Sok. No:12

    Bahçelievler / İstanbul

  • (212) 552-2054
  • info@englishpark.com.tr

Sanal Tur

Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
0 (212) 552 20 54