kurs
Zeytinburnu İngilizce Kursu

ZEYTİNBURNU İNGİLİZCE KURSU

Zeytinburnu ingilizce kursu denildiğinde akla ilk gelen English Park Dil Okulları olarak sizlere yetişkin ve çocuk eğitim gruplarında ingilizce dil eğitimi sunmaktayız. Genel ingilizce ve akademik dil sınav eğitimleri veren kurumumuz dil eğitimi konusunda 1996 dan beri  deneyim ve binlerce öğrenciyi mezun verme uzmanlığına sahip bir dil kursudur. 

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. 1 Eylül 1957 tarihinde ilçe olmuştur. Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi'ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir. Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi'yle çevrilidir.

İstanbul Ticaret Odası desteğiyle Prof. HART'ın 1962 hazırladığı "Zeytinburnu: Gecekondu Bölgesi" adlı eserde yerel halkın %51.8 'sinin yurtdışı doğumlu olduğu belirtilmektedir. Yurtdışından gelenlerin çoğunluğu Bulgaristan ve Yugoslavya doğumludur, bu ülkeleri Yunanistan ve Romanya doğumlular izler. Günümüzde tabakhaneler kaldırılana kadar ilçede temel sektör dericilik olduğu için yoğun hayvancılık ile uğraşan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden, Zeytinburnu'na yoğun göç olmuştur. Bunun yanında yurtdışı göçte durmamıştır. Kazaklar, Uygurlar, Afganistan' kökenli Türkler, Batı Trakya Türkleri ve Bulgaristan Türkleri 1960'lar sonrasında da ilçeye yerleşmeye devam etmişlerdir.

Günümüzde ilçede yaklaşık 15.000 Türkistan kökenli insan vardır. Temel olarak iki dalga halinde gelmişlerdir. Birinci aşama Adnan Menderes'in izniyle 1952-53 yıllarında yerleşenlerdir. İkinci etapta gelenler ise Afganistan'da yaşayan Türk soylu(ağırlıklı olarak Özbek) insanlardır. Bunlarda 1980'lerde ilçeye gelmiştir. Bu multi kültürel yapısı Zeytinburnu ilçesini yabancı dil öğrenmek için oldukça uygun bir mekân haline getirir.

Zeytinburnu ingilizce Dil Eğitimi

Zeytinburnu’nda yer alan bir çok dil okulu olmasına rağmen English Park Dil Okulları bölgede ikametgâh eden öğrenciler tarafından yoğun talep görmektedir. Özellikle başta İngilizce olmak üzere Almanca, Rusça, İspanyolca, Arapça ve Fransızca dil eğitimleri ile halkının hizmetindeyiz. Ayrıca yine akademik dil sınavları konusunda da TOEFL, IELTS, TOEIC, YDS sınav eğitimlerimiz de Zeytinburnu önemli bir noktada olmak üzere üzere çevre birçok ilçeden yoğun talep görmektedir.  Şubemiz, İngilizce dil kursu arayışınız varsa ya da dil eğitimi aldığınız kurumdan memnuniyetiniz yoksa sizi şubemize eğitimlerimiz hakkında bilgi almaya ve bir kahvemizi içmeye bekleriz. Türk ve yabancı eğitmenlerimiz ile başarılı dil eğitimi konusunda sizlere hizmet vermekten büyük onur duymaktayız.

Zeytinburnu İngilizce kursu kelimesinde internette arama yapanlara ilk ulaşan dil kursu olmak istiyoruz çünkü Şirinevler Meydan'da yer alan kampüsümüzde tüm Zeytinburnu'nda ikametgah eden bireysel ve kurumsal öğrenci adaylarımıza hizmet vermekteyiz. Zeytinburnu'ndan şubemize özel araç ile yaklaşık 4-5 dakika da, metrobüs ile 2 durak, metro ile, otobüs ve minibüs ile de 2-3 durak sonra şubemize ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 

english park
Türkiye'nin EN İyi, EN Kaliteli ve EN Güvenilir İngilizce, Almanca, İspanyolca, Rusça, Türkçe, Toefl, Yds, Sat, Ielts, Gmat, Proficiency, Pte, Toeic Kurs Merkezi...

İletişim Bilgileri

  • Şirinevler Meydanı Meriç Sok. No:12

    Bahçelievler / İstanbul

  • (212) 552-2054
  • info@englishpark.com.tr
Copyright © 1996 englishpark.com.tr | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
+90 532 666 62 66 Şirinevler Şubesi (0212)552 20 54